Uzupełnienie protetyczne najbardziej zbliżone do naturalnych zębów

Uzupełnienie protetyczne najbardziej zbliżone do naturalnych zębów

PRECYZJA WYKONANIA I IDEALNE DOPASOWANIE

PRECYZJA WYKONANIA I IDEALNE DOPASOWANIE

CERTYFIKAT JAKOŚCI I DŁUGOLETNIA GWARANCJA

CERTYFIKAT JAKOŚCI I DŁUGOLETNIA GWARANCJA

system cadcamWspółczesna stomatologia estetyczna dysponuje coraz bardziej wyspecjalizowanymi rozwiązaniami, których zadaniem jest zaspokojenie wciąż rosnących wymagań pacjentów w zakresie estetyki wykonania uzupełnień protetycznych.
Niezwykle precyzyjne metody wytwarzania elementów protetycznych stałych i ruchomych oparte są obecnie na nowoczesnych technologiach komputerowych. Umożliwiają one wykonanie prac protetycznych za pomocą nowych metod i z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów. Jedną z takich technologii komputerowych, która zrewolucjonizowała świat stomatologii jest zastosowanie systemów CAD/CAM. Systemy te stanowią obecnie alternatywę, która pozwala odejść od metod laboratoryjnych takich jak np. technika traconego wosku i odlewania stopów dentystycznych i konstruowania gotowych uzupełnień projektowanych przez zaawansowane systemy komputerowe i wykonywane przez wyspecjalizowaną maszynę.


Co oznacza CAD/CAM?

CAD jest skrótem od angielskiego słowa Computer Aided Design, co można przetłumaczyć jako komputerowo wspomagane projektowanie. Pod tym hasłem kryją się systemy wirtualnego projektowania prac na ekranie komputera.
CAM to również angielski skrót Computer Aided Manufacturing czyli komputerowo wspomagane wykonanie. Skrót ten określa specjalistyczne oprogramowanie, które ma na celu precyzyjne wykonania zaprojektowanego wirtualnie obiektu. Oprogramowanie CAM jest zazwyczaj bardzo rozbudowanym i skomplikowanym modułem, który dostosowuje możliwości i charakterystykę pracy urządzenia wykonawczego do procesu wytworzenia obiektu. W zależności od rodzaju zastosowanej metody produkcji dobiera się narzędzia, szybkość, precyzje oraz określa wartości z jakimi dany obiekt ma być wykonany

Zalety zastosowania systemu CAD/CAM

  • Wysoka precyzja wykonania prac protetycznych uzyskana dzięki obróbce poprzez frezowanie
  • Pełnoceramiczne prace protetyczne wykonane w systemie CAD/CAM są niezwykle trwałe , stabilne kolorystycznie i biokompatybilne.
  • Praca z powiększonym mobilnym obrazem na monitorze komputera umożliwia obracanie i oglądanie projektu z każdej strony i z różnej perspektywy.
  • Możliwe jest oglądanie przekroju przez miejsce preparacji, kontrolowanie punktów stycznych, głębokości bruzd i grubości ścianek uzupełnienia.